Чисельність населення Волинської області на 1 січня 2005 року становить 1044,eight тис.осіб (2,2% населення України). Серед волинян 96,9% — українці, 2,4% — росіяни, zero,1% — поляки, zero,3% — білоруси, решта — чехи, словаки, німці, євреї, представники інших національностей. Найбільшим за чисельністю жителів є обласний центр — Луцьк, населення якого налічує 220 тис. У 2017 році відповідно до рішення загальних зборів акціонерів товариства змінено найменування на приватне акціонерне товариство – ПрАТ «Волиньобленерго». За результатами конкурсу з продажу пакета акцій ПАТ «Волиньобленерго», що був проведений 24 грудня 2013 року Фондом державного майна України, ТОВ «УКРІСТГАЗ» було визнане переможцем, що запропонував найбільшу ціну на аукціоні.
Саме в Луцьку українська політична верхівка переховувалася від татарського війська у кінці 15 ст. Тут свою резиденцію влаштовує і польський королівський канцлер Альбрехт Радзивілл. Сьогодні на території замку розміщено музеї книги і дзвонів, художній музей. Але, перебуваючи тут, абсолютно втрачаєш відчуття часу, і, здається, серед цих стін оживають великі литовські князі Любарт, Вітовт, Ягайло…
Водограй фонтанів поведе Вас в парк ім. Атракціони і літні кафе, дитяче містечко і зоопарк створюють відчуття комфорту та справжнього відпочинку. В самому центрі міста, на Театральному майдані, — обласний музично-драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка та пам’ятник Лесі Українці – традиційне місце зустрічі закоханих «під годинником» та проведення молодіжних концертів. Вулиця Богдана Хмельницького милує перехожих казковими видами будиночків кінця минулого століття. Тут відкрито пам’ятник покровителю міста – Святому Миколаю.
В Державному архіві Волинської області проведено засідання експертно-перевірної комісії. Планово розглянуто описи справ, акти про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, подані експертними комісіями обласних установ, архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад, приватних нотаріусів. На сайті Держархіву області в волинь луцьк рубриці «Електронний архів» оприлюднено ще 21 опис 18 фондів періоду до 1939 року. Як в Україні, так і за її межами Луцьк вже відомий своїми культурними імпрезами. У Луцьку в будь-яку пору року можна насолодитись неповторними дійствами численних заходів, які тут відбуваються. Луцьк – місто фестивалів, ярмарків та лицарських турнірів.
Як віртуозний оповідач слово за словом розкриває секрети – не усі відразу… Як відданий охоронець Луцьк прочиняє двері допитливим і спраглим істини та краси, впускаючи їх до Історії. На той час Луцьк був одним із центрів міжнародної торгівлі на Україні і одним із найбільших її міст. Він підтримував жваві торговельні зв’язки з містами Російської держави, країнами Заходу і Сходу. Активні торгівельні зв’язки також певною мірою зумовили строкатий національний склад тогочасного Луцька. Окрім українців, тут проживали литовці, поляки, вірмени, татари, євреї та караїми.
У середині 1960-х реконструювали Луцьку міську підстанцію, збільшуючи потужності трансформаторів майже удвічі, спорудили нові міські електромережі, а також збільшують потужність Луцької районної підстанції 220 кВ. Крім того, у цей період ввели в експлуатацію лінію 110 кВ Ковель-Камінь-Каширський та потужну підстанцію у Камені-Каширському. Сільське господарство спеціалізується на виробництві картоплі, цукрових буряків, зернових культур, м’ясомолочної продукції. Сільські товаровиробники підтримують економічні зв’язки з країнами СНД, Східної та Західної Європи, куди експортується м’ясо і м’ясопродукти, цукор, сухе молоко, казеїн, тваринне масло, інша продукція аграрного сектору. У Волинському науково-виробничому селекційному центрі «Зоря» (Ковельський район) виведена волинська м’ясна порода. Створено новий сорт озимого жита «Паллада» з потенційною врожайністю центнерів з гектара.
Багата область різноманітними мінерально-сировинними ресурсами. В південно-західній частині розробляються поклади кам’яного вугілля, що відносяться до Львівсько-Волинського басейну. Кубічних метрів газу розвідано в Локачинському родовищі. Ряд родовищ самородної міді виявлено на Ратнівщині. На півночі області є поклади жовтих і зернистих фосфатів.
Added to Cart Successfully!
View Cart